WYSTRÓJ WNĘTRZ

Czysta łazienka

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Niewątpliwie w mieszkaniu znajduje się parę takich wnętrz, które przede wszystkim wymagają czystości. Otóż, jednym z takich jest łazienka. Oczywiście, wszystkie meble łazienkowe, w szczególności te stworzone z tworzyw porowatych są podatne na gromadzenie się kurzu oraz innych zanieczyszczeń w szczelinach. Ażeby do tego nie dopuścić, naturalnie warto cyklicznie wykonywać wszystkie prace, zmierzające do czyszczenia brudu. Najlepiej meble łazienkowe jest czyścić co najmniej raz na tydzień, szmatką z dodatkiem detergentu. Rzecz jasna, nie trzeba przesadzać z jego ilością, nie zapominając że zdecydowaną większość z nich i tak jest właściwie już mocno treściwa.

Oczywiście szafki łazienkowe czyści się w ten sam sposób jak każde meble, tj. od góry do dołu. Bez wątpienia jest to przetestowana metoda, która zabezpiecza nas przed spłukiwaniem zanieczyszczeń na już umyte miejsca. Zaś wanny czy brodziki lub parawany wymagają zupełnie odmiennego czyszczenia, jaka lepiej poradzi sobie ze przede wszystkim ciężkimi zanieczyszczeniami.

Bez wątpienia do tego celu świetnie nadają się specyficzne preparaty chemiczne,

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

które ze zdwojoną siłą rozpuszczają wszystkie zanieczyszczenia, także te ukryte w trudno dostępnych zakamarkach. Na pewno parawany, jeżeli zostały wykonane z cienkich i lekkich tworzyw można prać w pralce automatycznej.

Można powiedzieć, ze jest to wygodne rozwiązanie, lecz nie zawsze skuteczne, zwłaszcza w przypadku mocno zanieczyszczonych parawanów, gdzie są skupiska pleśni. Bowiem w takich i zbliżonych sytuacjach o wiele lepiej jest zrealizować wstępne mycie ręczne, z kolei dopiero później wyprać parawany w pralce. Jednym słowem czyszcząc meble łazienkowe, takie jak szafki i inne sprzęty, używamy dopasowane do tworzywa środki czyszczące.

Niewątpliwie podczas czyszczenia wanien, nie zaszkodzi wybieranie bardziej ostrych preparatów chemicznych, które skuteczniej sobie poradzą z różnymi zanieczyszczeniami, a zatem upraszczając naszą pracę, przyspieszając oraz czyniąc ją bardziej komfortową, jak też gdy dość często trzeba ją powtarzać.