Bez kategorii

 Użycie wydruku na tkaninie

 Bowiem mnóstwo lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii tj. sitodruku. Mimo że sitodruk wciąż jest używany czy umożliwia on uzyskiwać naprawdę wysokiej jakości nadruki, to jednak ta metoda właściwie sprawdza się przy wysokich nakładach. Jest to związane ze odpowiednio wysokimi kosztami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie owego problemu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 W jaki sposób wykonuje się druki na tkaninie przy  pomocy technologii cyfrowych? Wszak jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. W projekcie graficznym tworzy się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, natomiast najlepiej ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące ma ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco klasyczne drukarki atramentowe, z tą różnicą że stosowane są całkowicie inny typ tuszów, jakie wnikają we włókna materiału i zachowują wielką odporność na pranie czy też ścieranie. Z tej przyczyny druk cyfrowy na bawełnie znajduje się niezwykle trwały przez wiele miesięcy, z kolei sama koszulka może cieszyć nas w późniejszym okresie dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Aktualnie technologie drukarskie poszły naturalnie o krok dalej i możliwe stało się drukowanie na dużych rozmiarach tworzyw. Druk na płótnie funkcjonuje owego doskonałym przykładem. Powstaje on za pomocą dużych ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach albo siatkach zabezpieczających rusztowania, podczas tworzenia czynności budowlanych czy remontowych. Nośniki owe zagwarantują bardzo ogromną powierzchnię reklamową, dzięki czemu funkcjonują zauważalne z dużych odległości, natomiast umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami dobrze przyciągają uwagę oraz wzrok postronnych obserwatorów. Wszak druki na materiale o większych rozmiarach funkcjonują właściwie już znacznie trudniejsze do wykonania i wymagają tego, żeby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, niczym także miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak także czystych rulonów z materiałem przeznaczonym ledwie co pod zadruk.